افزایش ظرفیت ۳۰ میلیون تنی تولید فولاد در دو سال آینده


Hesam 23 خرداد 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

*شرکت‌های بزرگ حاضر هستند معادن را از دولت بگیرند*

به گزارش صنایع، علی نیکزاد در تشریح نشست ۲۲ خردادماه با مسئولان شرکت ایمیدرو و وزارت صنعت با بیان اینکه در جهت رعایت عدالت و همچنین استفاده از منافع موجود در کشور، می‌توان کارهای بزرگ انجام داد، اظهار کرد:

شرکت‌هایی مانند ایمیدرو و سایر شرکت‌های توسعه‌ای به این منطق رسیده‌اند که چنانچه دولت منابع ریالی یا ارزی لازم را در اختیار ندارد، آنها حاضر هستند معادن را از دولت بگیرند و در مقابل کارهای بزرگی را در کشور انجام دهند.

برخی از شرکت‌های بزرگ وابسته به وزارت صنعت، حاضر هستند معادن را از دولت بگیرند، کارشناسی دقیق انجام شود و این پروژه را با کار ارزشمند رساندن آب شُرب به یک استان تهاتر کنند.

*آغاز همکاری ۳ سه جانبه برای ساخت یک میلیون تن فولاد*

وی در ادامه با ذکر موضوع جلسه جلسه ۲۲ خرداد ماه که در راستای پیگیری ساخت یک میلیون تن فولاد بود که در اردبیل انجام خواهد شد، گفت:

مجوز از طرف وزارت صنعت صادر شده و این کار بزرگ به صورت سه جانبه با همکاری شرکت ایمیدرو، شرکت چادرملو و وزارت صنعت در اردبیل شروع خواهد شد.

نیکزاد درباره جزئیات افزودن یک میلیون تن بر ظرفیت ۳۰ میلیون تنی تولیدی فولاد کشور، اظهار داشت:

استانداری نهایت همکاری را در این زمینه داشته است و آب لازم از پسماند فاضلاب شهر را تامین کرده همچنین زمین را کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار قرار داده و مجوز لازم از طرف وزارت صنعت نیز صادر شده است، در نهایت کار با ثبت شرکت شروع می‌شود و نهایتا ظرف ۲۴ ماه یک میلیون تن بر ظرفیت ۳۰ میلیون تنی تولیدی فولاد کشور افزوده شود.

*تاثیر افزایش تولید فولاد بر قیمت خودرو*

به گزارش صنایع، نایب رئیس مجلس در پایان با اشاره به تاثیر افزایش تولید فولاد بر قیمت خودرو، بیان کرد:

افزایش تولید فولاد سبب توسعه، ارزآوری و صادرات می‌شود و می‌توانیم کارهای توسعه‌ای کشور را بهتر پیش ببریم، ارتباط تولید فولاد با خودرو این است که وقتی فولاد را به ورق مورد نیاز خودرو تبدیل می‌کنیم سبب رفع نیاز خودروسازی می‌شود، همچنین باعث افزایش تولید خودرو و کاهش قیمت خودرو خواهد شد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*