برنامه استراتژیک فولاد مبارکه در سال جاری


Hesam 15 اردیبهشت 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

*دستاوردهای فولاد مبارکه در سال ۹۹ چه بود؟*

قاسم خوشدل‌پور پیش از ظهر جمعه دهم اردیبهشت‌ماه، با حضور در رسانه ملی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمانان در ماه مبارک رمضان، به تشریح دستاوردهای فولاد مبارکه در سال ۹۹ پرداخت و اظهار کرد:

در سال ۹۹ علیرغم وجود سختی‌ها و مشکلات، بیماری کرونا و موانعی که بر سر راه تولید وجود داشت، پرسنل فولاد مبارکه دست به اقدام بزرگی زدند و توانستند به تولید ۷ میلیون تن تختال دست یابند، دستاوردی که نسبت به تولید سال قبل ۷۳۰ هزار تن و نسبت به رکورد تولید در سال‌های گذشته ۵۵۰ هزار تن افزایش داشت و خوشبختانه روند صعودی تولید ادامه یافت.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، خاطرنشان کرد:

همکاران ما در فولاد مبارکه همان روند پیشرفت و رکوردزنی در تولید را ادامه دادند و با برنامه‌ریزی عالی و هدایت مدیریت شرکت و تأمین مواد اولیه و انرژی، تولید ۷۰۰ هزار تن تختال در فروردین‌ماه ۱۴۰۰ محقق شد.

مدیر ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه با اذعان به این نکته که ظرفیت نامی فولاد مبارکه ۷٫۲ میلیون تن تختال در سال است، گفت:

معنای آن این است که ما در طول هرماه می‌توانیم ۶۰۰ هزار تن تختال تولید کنیم و در ماه فروردین این رقم به ۷۰۰ هزار تن ارتقا یافت و بیش از یک‌صد هزار تن افزایش تولید داشته‌ایم.

*مهم‌ترین دلایل تحقق افتخارات چیست؟*

وی ارتقای انگیزه و روحیه کارکنان و همدلی و تعامل میان اعضای سازمان را از جمله مهم‌ترین دلایل تحقق این افتخارات دانست و در ادامه، اذعان کرد: برنامه فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰ تحقق استراتژیک ۷٫۲ میلیون تن تختال است.

عبور از مرز این میزان تولید در سالیان قبل نشانه‌گذاری شد، اما با چالش‌هایی که در حوزه مواد اولیه و انرژی داشتیم، نتوانستیم به ظرفیت موردنظر برسیم.

*برنامه فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰*

خوشدل‌پور برنامه فولاد مبارکه در سال جاری را به‌ جز رکورد و افزایش تولید، مربوط به گسترش سبد محصولات دانست و گفت:

تولید فولاد تختال باضخامت ۳۰۰ میلی‌متر در ماشین ۵ ریخته‌گری و همچنین تولید تختال باضخامت ۲۵۰ میلی‌متر در ماشین ۲ ریخته‌گری ازجمله موفقیت‌های فولاد مبارکه در سال ۹۹ بود که برای اولین بار در منطقه منا روی دارد.

در نهایت این امر نشان‌دهنده این نکته بود که دانش و تخصص و تعهد همکاران فولاد مبارکه امکان بهره‌گیری از دستگاه‌ها را فراتر از امکانات و نیازها فراهم کرد و تولید این محصولات نیازهای بسیاری از واحدها در صنایع نفت و گاز و کشتی‌سازی و لوله‌سازی را تأمین کرد.

*تولید تختال با عرض ۲ متر در فروردین‌ماه*

مدیر ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه از تولید تختال با عرض ۲ متر در فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت:

با این اقدام توانستیم مانعی از پیش پای تولید برداریم و تختال ضخیم و عریضی تولید کنیم که در صنایع پایین‌دستی کاربرد زیادی دارد.

این امر ضمن جلوگیری از خروج ارز از کشور، ارزآوری خوبی نیز به همراه دارد، ضمن اینکه کیفیت این محصول در حد برندهای اروپایی است و صادرات آن نیز ارزش‌افزوده زیادی برای کشور ایجاد می‌کند.

*مهم‌ترین برنامه‌های توسعه فولاد مبارکه*

وی اجرای پروژه عظیم نورد گرم شماره ۲ را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های توسعه فولاد مبارکه در سال جاری عنوان کرد و گفت:

امیدوارم هر چه زودتر بتوانیم این پروژه را اجرایی کنیم که در صورت اجرای آن، اشتغال‌زایی پایدار زیادی در کشور ایجاد می‌شود و سودآوری خوبی برای شرکت به همراه دارد.

*سال ۹۹؛ سال طلایی شرکت فولاد مبارکه*

مدیر ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه در پابان با تبریک روز جهانی کار و کارگر به همه همکاران و کارگران زحمت‌کش فولاد مبارکه و سایر کارگران در صنایع مختلف، اظهار کرد:

سال ۹۹ سال طلایی شرکت فولاد مبارکه بود و امیدواریم با برنامه‌ریزی و درایتی که در این شرکت وجود دارد، خبرهای خوبی در آینده از این شرکت به اطلاع مردم برسد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*