بورس محور جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا


manager 6 اردیبهشت 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

بورس محور جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا
تسنیم/ حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بورس محور اصلی نشست شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه در روز دوشنبه این هفته است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به شرایط بازار سرمایه، اظهار داشت: با توجه به وضعیتی که در بازار بورس رخ داد و دعوت مسئولان و استقبالی که از طرف مردم برای حضور در بورس صورت گرفت و مردم هم به بورس به‌عنوان یکی از بازارهایی که نقدینگی در آن می‌تواند به‌نحو مطلوبی به‌نفع تولید و اقتصاد کشور مدیریت شود، اعتماد و در این بازار سرمایه‌گذاری کردند تا جایی که تعداد سهامداران به بیش از ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور افزایش یافت.

 

 

وی افزود: متأسفانه با سوءمدیریت‌ها و با اشکالاتی که در نوع اداره و نظارت بر بازار سرمایه و همچنین به‌نوعی تضاد منافعی که برای برخی از افراد در سطح شورای بورس بوده و علاوه بر آن سیاست‌های غلطی که دولت در بورس اتخاذ کرد، سرمایه‌داران خرد بسیار آسیب دیدند و احساس آنها بر این است که سهم زیادی از سرمایه خودشان را از دست داده‌اند.

عضو هیئت رئیسه تصریح کرد: با توجه به شرایط بورس تلاش‌ها و اقدامات فراوانی از سوی مجلس برای حل این مشکل انجام شد تا اینکه نهایتاً با پیگیری‌هایی که از طرف مجلس و شخص آقای قالیباف رئیس قوه مقننه صورت گرفت، مقرر شده است تصمیم‌گیری درباره بورس در دستور کار جلسه روز دوشنبه (۳۰ فروردین) شورای هماهنگی اقتصادی سران ۳ قوه قرار گیرد، قرار است در این جلسه در این باره تصمیم‌گیری شود.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: انتظار از رؤسای ۳ قوه این است تصمیمی اتخاذ کنند که بازار سرمایه کشور از این وضعیتی که است رهایی یابد و افرادی که ضررهای فراوان زیادی کردند به‌ویژه حقیقی‌ها به‌نوعی امیدوار شود و اعتمادشان به این بازار برگردد و همچنین راجع به کسانی که در این شرایط با استفاده از رانت‌های اطلاعاتی در تلاطمی که ایجاد شده بود سودهای زیادی را به دست آوردند، اتخاذ تصمیم شود.

وی با تأکید بر اینکه ادامه این روند باعث خروج هرچه بیشتر سرمایه از بازار بورس می‌شود، گفت: هرچه مردم نسبت به بازار سرمایه بی‌اعتماد شوند به‌سمت خرید ارزهای دیجیتالی که سرانجام مبهمی دارد و معلوم نیست که چه‌زمان و به‌چه‌صورت باعث آسیب به مردم شود خواهند رفت و یا سرمایه‌ها به‌سمت ارز و سکه و مسکن خواهد رفت که اینها هم آثار نامطلوبی را در اقتصاد خواهد گذاشت.

عضو هیئت رئیسه مجلس تأکید کرد: تصمیم‌گیری درست سران ۳ قوه در روز دوشنبه راجع به بورس بسیار اثرگذار خواهد بود و با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را نیز پیشِ‌رو داریم این می‌تواند حرکت تشویق‌کننده مردم باشد.

منبع: حماسه سازان

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*