بومی‌سازی دترجنت مورد استفاده در ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه


Hesam 17 فروردین 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

*بومی‌سازی دترجنت مورد استفاده در خطوط اسکین پاس*
عبدالرحیم صادقی از بومی‌سازی دترجنت مورد استفاده در خطوط اسکین پاس و تمپر میل خبر داد، اظهار کرد:
دترجنت مصرفی با غلظت ۵/۵ درصد جهت شست و شوی غلتک‌های کاری خطوط اسکین پاس و به به‌ منظور جلوگیری از ایجاد عیوبی نظیر حفره استفاده می‌شود.
کیفیت دترجنت بایستی به نحوی باشد که علاوه بر توانایی تمیز کردن غلتک‌های کاری، خواص ضد خوردگی نیز داشته باشد، به ‌طوری ‌که کلاف‌ها دچار عیب زنگ‌زدگی و لکه نشوند، به همین دلیل بایستی این ماده مصرفی از فن‌آوری بالایی برخوردار باشد.
رئیس خطوط اسکین پاس و تمپرمیل ناحیه نورد سرد در ادامه، تصریح نمود:
دانش ساخت این دترجنت قبلا در کشور وجود نداشت و کل دترجنت مصرفی از خارج کشور تأمین می‌گردید در این شرایط با توجه به وضعیت تحریم‌ها، شرکت‌های معتبر خارجی از فروش دترجنت خودداری می‌کردند، بنابراین همین امر موجب شد تا بومی‌سازی ماده مذکور با محوریت دفتر فنی تولید در دستور کار قرار گیرد.

*مراحل طی شده برای بومی‌سازی این ماده مصرفی*
وی در خصوص مراحل طی شده برای بومی‌سازی این ماده مصرفی، تصریح کرد:
پس از برگزاری جلسات فنی و تعریف نحوه انجام مراحل مختلف بومی‌سازی، شامل تعیین مشخصات فنی، تولید نمونه آزمایشگاهی و انجام تست‌های آزمایشگاهی، انجام تست‌های آفلاین، همراه با شبیه‌سازی فرایند و محیط عملیاتی و در نهایت تولید ماده در چند مرحله و انجام تست عملیاتی با موفقیت داخلی‌سازی شد.

*مزیت‌های بومی‌سازی*
صادقی در ادامه به مزیت‌های این بومی‌سازی اشاره نمود و افزود:
از نکات بارز این بومی‌سازی بهبود کیفیت ماده بومی‌سازی شده نسبت به برندهای خارجی ازنظر بهداشتی و محیط زیستی بود، زیرا ماده خارجی حاوی نیتریت و از لحاظ بهداشتی برای سلامت کارکنان مضر بود که خوشبختانه ماده داخلی بومی‌سازی شده بدون نیتریت تولید شد، ضمن اینکه این ماده افزایش کیفیت محصول در نورد سرد را به همراه داشت به‌طوری‌که با کاهش عیوب کیفی محصول باعث شد روند عیوب زنگ‌زدگی اسکین بشدت کاهش یابد.

*قدردانی از حمایت‌های مدیریت ناحیه نورد سرد*
رئیس خطوط اسکین پاس و تمپرمیل ناحیه نورد سرد با ابراز امیدواری که دانش فنی این ماده بومی‌سازی در کشور توسعه‌یافته است، اظهار کرد:
در حال حاضر این ماده توسط چهار شرکت داخلی تأمین می‌گردد و شرکت پنجم نیز در حال طی کردن مراحل ساخت ماده مذکور است.
وی در پایان از حمایت‌های مدیریت ناحیه نورد سرد، مدیریت خرید و همکاری واحد دفتر فنی تولید نورد سرد و کلیه همکاران در واحد اسکین و تمپرمیل که در به ثمر رسیدن این بومی‌سازی شرکت را یاری نمودند، تشکر و قدردانی نمود.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*