تولید حدود ۵۰ میلیون تن کنسانتره سنگ ‌آهن در سال ۹۹


Hesam 25 فروردین 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

*وضع تولید ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن*

۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن از ابتدای فروردین تا پایان اسفند ۹۹، مقدار ۴۹ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۴۴۵ تن تولید کردند که این رقم در سال پیش از آن ۴۷ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۹۳۴ تن بود.

از این میزان، شرکت‌های گل گهر ۱۶ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۴۳۵ تن، چادرملو ۱۱ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۸۵۵ تن، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه ۶ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۵۱۹ تن، گهر زمین چهار میلیون و ۴۸۹ هزار و ۷۴۵ تن، مرکزی چهار میلیون و ۲۲۰ هزار و ۴۹۳ تن، توسعه فراگیر سناباد ۲ میلیون و ۵۱۶ هزار و ۶۶۱ تن، اپال پارسیان سنگان ۲ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۷۲۱ تن، صبانور یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۵۶۲ تن و جلال آباد ۳۹۷ هزار و ۸۰۸ تن و «صنایع معدنی فولاد سنگان ۲۶۵ هزار و ۶۴۶ تن کنسانتره تولید کردند.

*تولید ۳.۵ میلیون تن کنسانتره در اسفندماه*

برپایه این گزارش، میزان تولید کنسانتره در اسفندماه گذشته حدود سه میلیون و ۵۳۳ هزار و ۹۰۳ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۸ (سه میلیون و ۷۳۳ هزار و ۵۲۲ تن)، پنج درصد کاهش نشان می‌دهد.

در ۱۲ ماهه سال ۹۹، شرکت‌های بزرگ ۱۸میلیون و ۷۴۰ هزار و ۱۸ تن کنسانتره به شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۸ (۲۰ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۵۲۸ تن)، نزدیک به هشت درصد کاهش نشان می‌دهد.

میزان ارسال کنسانتره در اسفندماه نیز یک میلیون و ۴۷۵ هزار و ۹۲ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۸ (یک میلیون و ۷۶۶ هزار و ۶۵۵ تن)، حاکی از کاهش حدود ۱۷ درصدی است.

*کاهش ۵۴ درصدی تولید سنگ‌آهن دانه‌بندی*

شرکت‌های بزرگ در ۱۲ ماهه سال ۹۹ ، ۹۰۲ هزار و ۴۵۴ تن سنگ آهن دانه‌بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۸ از آن (یک میلیون و ۹۶۵ هزار و ۷۳۳ تن) ۵۴ درصد افت را نشان می‌دهد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*