رشد ۱۳ درصدی عملیات کانتینری در بنادر ایران


manager 31 شهریور 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از رشد ۱۳ درصدی عملیات کانتینری بنادر ایران طی ۵ ماه نخست ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، خبر داد.

*** رشد ۱۳ درصدی عملیات کانتینری بنادر ایران

به گزارش صنایع، فرهاد منتصر کوهساری با اشاره به رشد ۱۳ درصدی عملیات کانتینری بنادر ایران طی ۵ ماهه نخست ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیان کرد:
در این دوره زمانی جمعا ۹۰۶ هزار و ۲۱۸ TEU کالای کانتینری در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است.

وی در خصوص عملیات کانتینری در ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ و برنامه‌های سازمان جهت افزایش آن،تصریح کرد:
در این دوره زمانی، در مجموع ۹۰۶ هزار و ۲۱۸ TEU کالای کانتینری در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده که رشد ۱۳ درصدی را نسبت به (۷۹۸ هزار و ۴۷۸ TEU) مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

*** بندر شهیدرجایی؛ با بیشترین میزان عملیات کانتینری

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه، بیان کرد:
بیشترین میزان عملیات کانتینری مربوط به بندر شهیدرجایی به مقدار ۶۹۴ هزار و ۴۵۰ TEU بوده که ۸۷ درصد از عملیات کانتینری کشور را شامل می‌شود و این میزان رشد در حالی رخ داده که اکثر بنادر کشور با وضعیت قرمز کرونایی روبرو بوده، ولی با برنامه ریزی‌های انجام شده و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، شاهد افزایش عملکرد کانتینری در بخش دریایی کشور بودیم.

کوهساری با اشاره به اینکه این سازمان در حال مذاکره جهت بازگشت خطوط بزرگ کانتینری به کشور به خصوص بندر شهیدرجایی است، عنوان کرد:
امیدواریم بتوانیم حمل و نقل کانتینری را بین بنادر جنوبی کشور با اروپا، چین و خاورمیانه افزایش دهیم و اینگونه شاهد افزایش عملیات کانتینری در بنادر کشور باشیم.

اخبار مهم صنایع:

۳ مأموریت مهم اقتصادی دولت سیزدهم/ دلایل رشد نقدینگی چیست؟

وام مسکن هیچ مشکلی را از مردم حل نمی‌کند/ بانک‌ها تنها محل‌های رانت‌خواری هستند نه تولید/ راهکار جلوگیری از دلالی با وام مسکن چیست؟

جهش ۷ رتبه‌ای جایگاه ایران در شاخص جهانی نوآوری ۲۰۲۱

*** اقدامات مهم سازمان بنادر در راستای افزایش عملیات کانتینری

به گزارش صنایع، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در پایان، با اشاره به اقدامات مهم سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص افزایش عملیات کانتینری، اظهار داشت:
افزایش عملیات کانتینری در بنادر کشور یکی از مهم‌ترین مسائلی است که از سوی سازمان بنادر مدنظر قرار گرفته، در این میان تکمیل و بهره برداری از فاز سوم پایانه کانتینری بندر شهیدرجایی یکی از اقدامات است که با بهره برداری از آن، ظرفیت این بندر از ۶،۵ میلیون TEU به ۸.۵ میلیون TEU افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام///

 

برچسب‌ها :