سفر با وسایل حمل و نقل عمومی و پروتکل های جدید


manager 18 آبان 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جزئیات پروتکل‌های جدید در سفرهای جاده‌ای را اعلام کرد.

*** جزئیات پروتکل های سفر با ناوگان حمل ونقل عمومی

به گزارش صنایع، داریوش باقر جوان با اشاره به سرعت واکسیناسیون در کشور، اظهار کرد:
با توجه به گسترش و سرعت واکسیناسیون در کشور، پروتکل‌های جدیدی با چند تغییر نسبت به گذشته ابلاغ شده و مابقی دستورالعمل‌ها مانند گذشته است که می‌توان به محلول پاشی برای ضدعفونی و گندزدایی در ناوگان و پایانه‌های مسافری، ارائه بسته‌های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی، ضرورت استفاده از ماسک در حین سفر و… اشاره کرد.

وی افزود:
افزایش ظرفیت پذیرش مسافر یکی از تغییراتی است که در سفرهای برون شهری (اتوبوس، مینی‌بوس و سواری‌های کرایه پلاک عمومی) رخ داده است. به عنوان مثال در ناوگان اتوبوسی با شرط داشتن تهویه مناسب تا ۸۰ درصد ظرفیت اتوبوس قابل افزایش بوده و در صورتی که واکسیناسیون به ۸۰ درصد برسد این ظرفیت به ۱۰۰ درصد هم خواهد رسید.

باقر جوان در ادامه با اشاره به شرایط برخی اتوبوس ها که می تواند عامل افزایش ظرفیت پذیرش مسافر شود، افزود:
سقف اتوبوس‌های بین شهری دو دریچه دارد و در صورتی که راننده بتواند این دو دریچه را در حالتی قرار دهد که تهویه مناسب هوا انجام شود، می‌تواند ظرفیت پذیرش مسافر را تا ۸۰ درصد افزایش دهد اما سایر شرایط و پروتکل‌های بهداشتی همچنان پا برجاست و بر رعایت دقیق و درست آن نظارت خواهیم کرد.

وی همچنین درباره شرایط پذیرش مسافر اعلام کرد:
بر اساس پروتکل جدید ابلاغ شده تنها مسافرانی می‌توانند از حمل‌ونقل عمومی برای مسافرت استفاده کنند که کارت واکسن یا نتیجه منفی آزمایش PCR با مدت ۷۲ ساعت را ارائه دهند. این در حالی بود که پیش از این برای پذیرش مسافر در ناوگان حمل‌ونقل تنها از پایگاه داده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استعلام گرفته می‌شد.

به گزارش صنایع مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، اظهار کرد:
این پروتکل‌ها در دیگر ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون شهری مانند ناوگان مینی‌بوس و سواری‌های کرایه پلاک عمومی نیز به دقت اجرا خواهد شد و از همه مردم می‌خواهیم اگر به تخلفی در حوزه رعایت پروتکل‌های بهداشتی برخورد کردند ما را از طریق پایگاه اینترنتی، تلفن گویای ۱۴۱ یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ مطلع کنند تا به سرعت با متخلفان برخورد کنیم.
ایسنا

اخبار مهم صنایع:

وزارت صمت با جوابیه‌ای به گرانی بخاری واکنش نشان داد

حجم واردات واکسن کرونا از مرز ۱۴۶ میلیون دز عبور کرد

پوشش بیمه‌ای بیماران خاص افزایش پیدا می‌کند

انتهای پیام///

برچسب‌ها :