لوازم خانگی قاچاق، گارانتی ندارد


Hesam 3 خرداد 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

*تامین حجم کمی از نیاز بازار لوازم خانگی از طریق کالاهای وارداتی*

به گزارش خبرگزاری صنایع، اکبر پازوکی در خصوص تامین نیاز داخل کشور، اظهار داشت:

متاسفانه همچنان حجم ناچیزی از نیاز بازار لوازم خانگی کشور از طریق کالاهای خارجی و وارداتی تامین می‌شود که این کالاهای خارجی به دو دسته تقسیم میشوند.

دسته اول پس از اعمال ممنوعیت واردات لوازم خانگی به کشور وارد شده‌اند که هیچ مشکلی در خصوص فروش آن‌ها وجود ندارد و توسط شرکت های معتبر گارانتی‌های معتبر را دریافت می‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران در ادامه بیان کرد:

دسته دوم پس از اعمال ممنوعیت و به صورت قاچاق به کشور وارد شده اند که هیچ اعتباری برای آنها وجود ندارد ضمن اینکه خرید و فروش آنها ممنوع است.

*لوازم خانگی قاچاق، گارانتی ندارد*

پازوکی با اشاره به گارانتی کالاهای قاچاق، گفت:

هیچ یک از کالاهایی که به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شوند، گارانتی معتبر ندارد و نمی‌توانند داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در پایان با ذکر این مطلب که مردم باید توجه زیادی هنگام خرید لوازم خانگی قاچاق داشته باشند، تصریح کرد:

مردم توجه داشته باشند که کد شناسه لوازم خانگی خارجی را قبل از خرید در سامانه جامع تجارت در بخش استعلام کالا وارد کنند و از قاچاق یا قانونی بودن آن اطمینان حاصل کنند.

در صورتی که کالا قاچاق باشد، پس به هیچ عنوان گارانتی معتبر ندارد، اما برای اطمینان از گارانتی کالاهای داخلی خریداران باید محصول مورد نظر را پیش از خرید از اتحادیه استعلام بگیرند که این امر به صورت تلفنی نیز انجام می‌گیرد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*