نهضت ملی مسکن و آخرین آمارهای ثبت نامی‌ آن


manager 18 آبان 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

وزارت راه و شهرسازی آمار ثبت نامی‌های طرح نهضت ملی مسکن تا ۱۵ آبان را ۸۴۳ هزار نفر  اعلام کرد.

*** آمار ثبت نامی های نهضت ملی مسکن به ۸۴۳ هزار نفر رسید

به گزارش صنایع، بر اساس تازه‌ترین آمار این وزارت تا کنون ۸۴۳ هزار و ۹ نفر در سامانه ثمن (سامانه نهضت ملی مسکن) ثبت‌نام کردند.
نام‌نویسی در سامانه نهضت ملی مسکن به نشانی saman.mrud.ir یک ماه پس از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن توسط رئیس‌جمهوری و از ۲۸ مهرماه به منظور ثبت‌نام و پایش متقاضیان واقعی مسکن آغاز به‌کار کرد.

طرح نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت در حوزه مسکن است که ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال دولت سیزدهم را نوید می‌دهد.

بر اساس قانون جهش تولید مسکن، همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها موظف شده‌اند تا اراضی مازاد خود را به اجرای این طرح اختصاص دهند که در این خصوص از زمان ابلاغ قانون توسط رئیس دولت، دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها مکلف هستند تا در مدت ۲ ماه زمین‌های مستعد خود را برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به وزارت راه و شهرسازی معرفی کنند.

بیشتر بخوانید:
مجردها در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند/ شرط تأهل پابرجا است

فرصت ۱۵ روزه برای ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن/ تعداد ثبت نام کنندگان از ۷۰۰ هزار نفر عبور کرد

جدیدترین تسهیلات حوزه مسکن با نگاهی به خانواده های عیالوار پرداخت می شود

*** چه افرادی می‌توانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند؟

متقاضیان واقعی مسکن می‌توانند با داشتن چهار شرط تأهل و سرپرست خانوار بودن، دست‌کم سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، فاقد مالکیت خصوصی بودن و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از ابتدای انقلاب تاکنون، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

به گزارش صنایع، بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن دست‌کم ۳۵ سال سن و معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند.
همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار محدودیت سنی نگذاشته است، زیرا این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانون‌گذار متأهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است.
در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام///

منبعصنایع

برچسب‌ها :