هدف‌گذاری صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری لوازم خانگی در ۱۴۰۰


Hesam 30 اردیبهشت 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

*هدف‌گذاری صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری لوازم خانگی*

علیرضا رزم‌حسینی در نشست تخصصی با انجمن‌های لوازم خانگی و قطعات مرتبط که به منظور احصاء و حل مشکلات این بخش برگزار شد، اظهار داشت:

برای سال ۱۴۰۰ تولید ۱۶.۶ میلیون دستگاه لوازم خانگی و ۳۰۰ میلیون دلار صادرات هدف‌گذاری شده است.

وزیر صنعت با توجه به نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب در خصوص تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها به برخی از اقدامات وزارت صنعت در راستای تحقق شعار سال اشاره کرد و افزود:

از ابتدای سال وزارت صنعت با برگزاری جلسات متعدد، با مشارکت بخش خصوصی و با یک نگاه کارشناسانه اقدام به تدوین بسته پیشنهادی در زمینه مانع‌زدایی و حمایت از تولید کرد و با ارائه این بسته در سه سطح وزارتخانه، دولت و مجلس شورای اسلامی، نسبت به معرفی مانع‌ها و مشکلات حوزه تولید و پیشنهاد راه‌حل‌های کارشناسی برای رفع آن‌ها ارائه داد که در صورت تصویب سریع این پیشنهادات در ستاد اقتصادی دولت، بسیاری از مشکلات حوزه تولید حل خواهد شد.

*نقش سایر دستگاه‌ها در حوزه تولید*

رزم‌حسینی با تاکید بر مشارکت بخش خصوصی در احصاء مشکلات حوزه تولید، گفت:

با توجه به اینکه وزارت صنعت یکی از متولیان حوزه تولید است بسته اول در رابطه با مقررات و اختیارات درون سازمانی وزارتخانه تدوین شد و در گام نخست موضوع تفویض اختیارات و حذف مقررات و بخشنامه‌های زائد اجرا شد.

وزیر صنعت با اشاره به نقش سایر دستگاه‌ها در حوزه تولید، بسته دوم را مربوط به عملکرد و اختیارات سایر دستگاه‌ها عنوان کرد و افزود:

بسته دوم مربوط به سایر دستگاه‌های مرتبط با حوزه تولید است که دولت مستقیم تصویب می‌کند و بسته سوم مربوط به قوانین مزاحم و مربوط به مجلس شورای اسلامی است که هفته گذشته به صورت کتبی برای رئیس مجلس ارسال شده است.

*ارائه پیشنهاد برای رفع مشکلات و موانع تولید*

وی در ادامه نشست از مدیران انجمن‌های حاضر در جلسه خواست تا با معرفی مشکلات و موانع تولید و ارائه پیشنهاد برای رفع آن‎‌ها، گفت:

به عنوان نمایندگان بخش خصوصی و کسانی که در میدان هستید، پیشنهادات خود را در خصوص اقداماتی که وزارت صنعت راسا می‌تواند در رفع موانع تولید انجام دهد را ارائه دهید.

هدف ما این است که در داخل وزارت صمت مانع و مشکلی برای تولیدکنندگان و صنعتگران وجود نداشته باشد و بتوانیم به مشکلات بر سر راه تولیدکنندگان که مربوط به سایر دستگاه‌ها است، بپردازیم.

رزم حسینی با استناد به مصوبات ۱۷۷ و ۲۱۴ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و با تاکید بر حمایت وزارت صنعت از تولید، تصریح کرد:

با پایمردی و پا فشاری وزارت صنعت و حمایت شخص آقای رئیس جمهور مصوبات خوبی در جهت تسهیل تولید تصویب شد که بر اساس آن‌ها تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی و ارز لازم برای واردات آن‌ها از طریق واگذاری ارز حاصل از صادرات و ارز اشخاص به تولیدکنندگان و واردکنندگان مواد اولیه امکان پذیر شد و مشکلات موجود در این بخش تا حد زیادی مرتفع گردید.

*وزارت صمت، مدافع تولید کشور است*

وی با تاکید بر اینکه وزارت صمت مدافع تولید کشور است و در این زمینه نیاز به همکاری و مساعدت سایر دستگاه‌ها است، گفت:

شما متولی واحد تولید هستید که وزارت صنعت نیز حامی تولید کننده و مسئول این بخش است، تشکل‌های و بخش خصوصی باید در زمینه رفع موانع تولید و اینکه چه اقداماتی را وزارت صمت می‌تواند انجام دهد که موانع رفع شده، بنگاه‌های لوازم خانگی حمایت شوند و تولید افزایش یابد را پیشنهادات بدهند.

وزیر صنعت در پایان با تاکید بر اینکه تولید کنندگان باید مدافع مصرف کننده باشند، عزم و تلاش جدی بخش خصوصی و تولید را در کنار حمایت و همکاری سایر دستگاه‌ها در افزایش تولید و تحقق شعار سال ضروری دانست.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*