ورود خارجی‌ها، دستاوردهای صنعت لوازم‌ خانگی را از بین می‌برد


Hesam 4 خرداد 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

*تشکیل نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری صنایع لوازم‌ خانگی*

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمیدرضا غزنوی، سوم خرداد ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به تشکیل نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری صنایع لوازم‌خانگی، از رشد حدود ۷۸ درصدی تولید لوازم‌خانگی در سال ۹۹ و توجه وزارت صنعت و فعالان این حوزه به این موضوع خبر داد و افزود:

هفته گذشته خبری مبنی بر ورود مجدد برندهای خارجی به ایران مطرح شد که به دلیل درست نبودن این موضوع، خبر از سوی وزارت صنعت و همچنین تشکل‌ها و انجمن‌های فعال تکذیب شد.

در این جلسه به دلیل توجه وزارت صنعت، تشکل‌ها و نهادهای تصمیم‌گیری بر حفظ و حراست از دستاوردهای دو سال اخیر در حوزه لوازم‌خانگی، مقرر شد تا با افزایش همکاری و انسجام بیشتر، اقدام‌های جدی با دید بلندمدت در حوزه لوازم‌خانگی انجام شود.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا نیاز بازار و ظرفیت‌های تولیدی این حوزه برای سال جاری، پنج و۱۰ سال آینده مشخص و نسبت به سیاست‌گذاری برای سرمایه‌گذاری‌های جدید و همچنین ورود یا عدم ورود قطعات و کالای لوازم‌خانگی خارجی تصمیمات درست و استراتژیک اتخاذ شود.

وی با اشاره به اینکه افزایش تولید در این صنعت، ناشی از افزایش عمق ساخت داخل و توسعه صنایع قطعه‌سازی بوده، گفت:

امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند اتخاذ تصمیمات استراتژیک و مناسب برای حفظ و صیانت از صنایع قطعه‌سازی لوازم خانگی در کشور هستیم.

*بهبود عملکرد و افزایش کیفیت تولیدات در صنعت لوازم خانگی*

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی در پایان پیرامون این تصمیمات، اظهار داشت:

به عنوان مثال، افزایش عدم اجازه ورود قطعاتی که به میزان نیاز بازار در داخل کشور تولید می‌شود یا تغییر نظام تعرفه‌گذاری برای قطعات دارای عمق ساخت داخل، از جمله موضوعات و تصمیماتی است که بی‌شک به بهبود عملکرد و افزایش کیفیت تولیدات در این صنعت کمک خواهد کرد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*