چند درصد از رانندگان عوارض الکترونیکی خود را در زمان مقرر پرداخت می‌کنند؟


Hesam 16 فروردین 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

*پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی*

عباس بیات سرمدی پیرامون پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی، اظهار داشت:

با وجود گذشت ۲۰ ماه از آغاز طرح عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها، فقط ۶۰ درصد رانندگان، عوارض خود را در زمان مقرر پرداخت می‌کنند.

پیش از این فرصت پرداخت عوراض آزادراهی ۴۸ ساعت پس از عبور بود، بخشی از مردم این مبلغ را پس از زمان یاد شده پرداخت می‌کردند که از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی پیامک اخطار و جریمه برای آن‌ها ارسال می‌شد بنابراین تصمیم گرفتیم زمان پرداخت را به یک هفته پس از تردد افزایش دهیم تا مشکلات مردم کمتر شود.

در برخی موارد در بازه زمانی ۴۸ ساعته تسویه بانکی انجام نمی‌شد که این امر موجب می‌شد مجری طرح پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراهی به اجراییات پلیس پیام درخواست جریمه را بفرستد.

وی در ادامه، تصریح کرد:

افرادی که پس از پرداخت عوارض آزادراهی از طریق بانک، برچسب (تگ) خودرویی یا کیف پول الکترونیکی، پیامک جریمه را دریافت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی آنی رو (www.aaniro.com) و یا تماس با شماره‌های درج شده در این سایت درخواست خود را ثبت کنند تا پس از بررسی و تطبیق مدارک و پلاک خودرو، در مکاتبه با اجراییات راهنمایی و رانندگی جریمه این خودروها لغو شود.

*توسعه طرح عوارض الکترونیکی آزادراهی*

مدیرکل بهره‌برداری آزادراه‌های کشور در پایان پیراون طرح‌های وزارت راه و شهرسازی برای توسعه طرح عوارض الکترونیکی آزادراهی، بیان کرد:

این طرح از اواخر سال ۱۳۹۷ اجرایی شد و پیش از اعمال جریمه، در یک سال و ۸ ماه گذشته تنها ۳۵ درصد رانندگان عوارض خود را پرداخت می‌کردند، اما با تفاهمی که با نیروی انتظامی برای ورود این نیرو به موضوع و اعمال قانون انجام شد، هم اکنون ۶۰ درصد مردم، عوارض آزادراهی خود را پرداخت می‌کنند با این وجود، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم.

در صدد هستیم که تا پایان سال همه اخذ عوارض آزادراه‌های کشور را الکترونیکی کنیم اما دولت، فقط یک طرف این موضوع است و شرکت‌های سرمایه‌گذار تنها در صورتی با این امر موافقت می‌کنند که مردم خودشان از طرح استقبال کرده و مشارکت مردم افزایش یابد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*