۴۲۱ فقره پرونده در حوزه حمل‌‌ و‌ نقل تشکیل شد


manager 10 آبان 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

مدیرکل بازرسی خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از تشکیل ۴۲۱ فقره پرونده تخلف در زمینه حمل و نقل کالا و مسافر خبر داد.

*** میزان تخلفات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل

به گزارش صنایع، پرویز فرجی با اشاره به پرونده های تشکیل شده در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰، اظهار داشت:
طبق آمار ارائه شده در ۶ ماهه نخست امسال از ۱۷ هزار و ۴۵۶ واحد مورد بازرسی در زمینه حمل و نقل کالا و مسافر، تعداد ۴۲۱ فقره پرونده تخلف تشکیل شده است.
ارزش تخلفات یاد شده ۳۲۱ میلیون و ۲۱۲ هزار تومان بوده است.

*** برخورد قانونی با متخلفان

فرجی به آمار بازرسی‌های انجام شده در این بخش اشاره و خاطرنشان‌ کرد:
در نیمه نخست سال جاری در بخش برون‌شهری ۲۳۷ فقره پرونده به ارزش ۱۸۵ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان و در بخش درون شهری ۱۸۴ مورد پرونده تخلف به ارزش ۱۳۵ میلیون و ۵۱۳ هزار تومان تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان‌ها ارسال شده است.
این سازمان به طور دقیق و جدی با هر گونه قصور در امر حمل و نقل عمومی درون و برون شهری مسافر و بار نظارت دائمی دارد و در صورت اثبات تخلف از سوی شرکت‌های مذکور با آن‌ها طبق موازین قانونی برخورد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:
افزایش قیمت بلیت هواپیما تخلف است/ بررسی تخلفات در مجلس
افزایش ۲۵۲ درصدی مسافرت از طریق ناوگان حمل ‌و نقل عمومی
برخورد با بیش از ۲۲۰۰ شرکت حمل‌ و نقل در حوزه جابجایی کالا و مسافر

*** همکاری شهروندان با وزارت صمت

به گزارش مجله انبار یدکی، مدیرکل بازرسی خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان در پایان  با تاکید بر نظارت مستمر بر عملکرد ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری کالا و مسافر، عنوان داشت:
از شهروندان تقاضا می کنم با انعکاس هرگونه سوء استفاده‌های احتمالی در این زمینه از طریق تماس با تلفن ۱۲۴ یا مراجعه حضوری به سازمان صمت استان‌ها، بازرسان را در این نظارت مستمر یاری کنند.

انتهای پیام///

منبعصنایع

برچسب‌ها :