۴۸ درصد مخزن سدهای کشور خالی است


Hesam 16 فروردین 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

*موجودی آب مخازن سدهای کشور*

بر اساس اطلاعات شرکت مدیریت منابع آب ایران، موجودی آب مخازن سدهای کشور در سال آبی جاری (از اول مهر تا ۲۸ آذرماه) معادل ۲۶.۳۷ میلیارد متر مکعب بوده است که در مدت مشابه سال ۹۸ این میزان، رقم ۲۶.۲۰ میلیارد متر مکعب را به خود اختصاص داده است که درصد تغییرات چندانی را نشان نمی‌دهد.

این در حالی است که میزان ورودی آب به مخازن سدها در تاریخ یاد شده معادل ۷.۱۸ میلیارد متر مکعب بوده است که این رقم در مدت مشابه سال ۹۸ رقم ۷.۰۱ میلیارد متر مکعب را به خود اختصاص داده است.

طبق اطلاعات به دست آمده میزان خروجی آب از سدهای کل کشور حدود ۷.۹۸ میلیارد متر مکعب بوده است که این رقم در مدت مشابه سال ۹۸، رقم ۹.۴۹ میلیارد متر مکعب بوده است.

همچنین میزان پرشدگی مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۲۸ آذر ۹۹، میزان ۵۲ درصد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ تغییری نداشته است.

*ظرفیت مخازن سدهای کشور*

ظرفیت کل مخازن سدهای کشور ۵۰.۲۰ میلیارد متر مکعب است و ورود آب به سدهای کل کشور در هفته منتهی به ۲۸ آذر، ۰.۹۵ میلیارد متر مکعب و در مدت مشابه سال آبی گذشته، ۰.۹۱ میلیارد متر مکعب بوده است.

این در حالی است که آمار نشان می‌دهد خروجی سدها در هفته مذکور، ۰.۵۵ میلیارد مکعب و در مدت مشابه سال آبی ۹۸، مقدار ۰.۴۹ بوده است.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*