۷۵۰ هزار مشترک پر مصرف برق در کشور شناسایی شدند


Hesam 28 اردیبهشت 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

*ضرورت تأمین برق مطمئن و پایدار*

محمدحسن متولی‌زاده کاهش ۳۵۰۰ مگاوات از توان تولید نیروگاه‌های برق آبی به جهت کاهش ذخیره آب سدها را از دیگر مسائل شبکه در فصل گرما برشمرد و اظهار داشت:

با اشاره به ضرورت تأمین برق مطمئن و پایدار و تلاش جدی همکاران صنعت برق در بخش‌های فنی، بر لزوم پشتیبانی مؤثر روابط عمومی‌های صنعت برق از تلاش‌ها در این بخش و تمرکز بر موضوع پیک شبکه تاکید کرد.

متولی‌زاده بار مدیریت شده شبکه در سال ۹۹ را بیش از ۵۶۰۰ مگاوات عنوان کرد و گفت:

در سال جاری ۳۵۰۰ مگاوات به آن افزوده شده و باید حدود ۱۰ هزار مگاوات مدیریت بار در بازه زمانی نسبتاً طولانی اتفاق بیفتد که از حساسیت بالایی برخوردار است و کار بیشتری را می‌طلبد.

مدیر عامل شرکت توانیر با اشاره به ابلاغ سهمیه قابل تأمین هر استان، بیان کرد:

نخستین گام در این خصوص را ابلاغ سهمیه قابل تأمین هر استان با امضای وزیر نیرو که لازم است همه بر آن تمرکز کنند و با تدبیر استاندار و مدیران استانی و پشتیبانی روابط عمومی‌های صنعت برق، سهمیه و سقف تعیین شده برای هر استان رعایت شود تا نیازی به اعمال محدودیت‌های اضافی نباشد.

*افزایش ۲ برابری پاداش به استان‌ها نسبت به سال ۱۴۰۰*

محمدحسن متولی‌زاده انتقال نیافتن مشکلات ناشی از کوتاهی در رعایت سقف تعیین شده از یک استان به استان‌های دیگر را نکته کلیدی دانست و اظهار کرد:

امیدواریم با کنترلی که انجام می‌شود، سهمیه‌های استانی به دقت رعایت شود، چرا که هر استانی سقف تعیین شده را مورد توجه قرار ندهد با چالش‌های مربوط به خود مواجه می‌شود همچنین از افزایش قابل توجه پاداش به استان‌ها و افزایش ۲ برابری آن نسبت به سال ۱۴۰۰ خبر داد که با تصمیم هر استان به طور مناسب به مشترکان و مردم اختصاص می‌یابد.

وی به لزوم تمرکز بر مصارف سرمایشی و روشنایی تاکید کرد و گفت:

تنظیم دمای کولرهای گازی روی دمای ۲۵ و بالاتر، استفاده از دور کند کولرهای آبی و کاهش مصرف روشنایی در طول روز را بسیار تأثیر گذار دانست و با اشاره به پیشگامی وزارت نیرو و ساختمان‌های اداری بخش‌های آب و برق در مدیریت بارهای سرمایشی و روشنایی و عدم استفاده از کولرهای گازی در مناطق معتدل، مدیریت مصرف برق در ساختمان‌های اداری را موضوعی جدی عنوان کرد و از تکلیف ساختمان‌های اداری به کاهش ۵۰ درصدی مصارف برق در فصل گرما خبر داد که باید کنترل و نتایج آن منعکس شود.

*۷۵۰ هزار مشترک، دو برابر مجموع کم مصرف‌های کشور، برق مصرف می‌کنند*

مدیر عامل توانیر در پایان با بیان اینکه تعداد ۷۵۰ هزار مشترک، دو برابر مجموع کم مصرف‌ها در کشور برق مصرف می‌کنند، اظهار داشت:

هر مشترک پرمصرف ۲۰ برابر یک مشترک کم مصرف برق مصرف می‌کند که باید محدود شده و در گام نخست بروشورهای اطلاع رسانی به این مشترکان به وسیله روابط عمومی توانیر تهیه شده که به صورت مجازی یا ارائه بروشور توزیع می‌شود.

تعداد مشترکان کم مصرف را که از برق رایگان طرح برق امید استفاده می‌کنند حدود ۷.۵ میلیون مشترک ذکر کرد.

مصرف برق هر دستگاه تولید رمز ارز و کاهش یک تا دو درجه از برودت سیستم‌های سرمایشی را معادل مصرف برق ۲۰ دستگاه تنفس مصنوعی عنوان کرد و از سوی دیگر تولید هر واحد ارز دیجیتال را با تولید ۳۰۰ تن CO ۲ همراه دانست و رویکرد عمومی به برخورد با رمز ارزهای غیر مجاز را حائز اهمیت دانست.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*